Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Króla Międzyrzec Podlaski - Galeria - Uroczystości i święta - Boże Narodzenie 2013
Menu
 
 
Polecane strony
 

licznik na stronę

Boże Narodzenie
Tradycją związaną z Bożym Narodzeniem jest budowanie szopki w kościele na pamiątkę narodzin Jezusa w takich okolicznościach. Zwyczaj ten pochodzi od św. Franciszka, który pierwszy zbudował ubogą szopkę w kościele. Niedługo po tym wydarzeniu stało się to powszechną praktyką w całym Kościele katolickim. W naszej parafii dzięki staranim pana kościelnego, Szczepana Petruczenko i ks. Waldemara Kułaka w bocznej kaplicy powstała szopka. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem szczególnie dzieci, które po mszach św. podchodziły do niej, by m. in. ukłonić się nowonarodzonemu Jezusowi i chwilę pomodlić się przy żłóbku Jezusa.
W pierwszy dzień Bożego Narodzenia na mszy św. o godz. 12:00 gościliśmy bpa Pitra Sawczuka. Bp pomocniczy naszej diecezji przewodniczył eucharystii, która była koncelebrowana przez proboszcza naszej parafii - ks. kan. Jerzego Domańskiego, byłego proboszcza naszej parafii - ks. kan. Stefana Karwowskiego, kapelana biskupa - ks. Jarosława Rucińskiego i wikariusza - ks. Rafała Sobieszuka. Homilię wygłosił bp Piotr. Na zakończenie mszy św. nasz dostojny gość wyraził swoją radość, płynącą z przebywania w naszej wspólnocie parafialnej. W kwietniu oczekujemy znowu bpa Piotra w naszej parafii.
Podczas mszy śpiewom przewodniczyła nasza dziecięca schola prowadzona przez oddanego temu dziełu pana Leszka Korpysza. Chociaż w okrojonym składzie ze względu na świąteczne wyjazdy, to przyjemnie było posłuchać kolęd w wykonaniu dzieci, które w każdą niedzielę o godz. 12:00 śpiewają w naszym kościele.
Informacje
 

Msze święte
okres letni:

Niedziela:
7.00, 9.00, 10.30,
12.00, 17.00

Święto w tygodniu
7.00, 9.00, 17.00

Dzień powszedni:
7.00, 7.30, 18.00

 
Aktualności
 
 
al. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 4
21-560 Międzyrzec Podlaski
COPYRIGHT chrystusakrola.pl
Projekt & cms: www.stronaonline.pl