Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Króla Międzyrzec Podlaski - Ogłoszenia
Menu
 
 
Polecane strony
 

licznik na stronę

2 Niedziela Adwentu 10 12 2017 r.
Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Rekolekcjom przewodniczy ks. Paweł Kindracki z Wydziału Nauki Katolickiej. Na zakończenie rekolekcji we wtorek ofiary złożone na tacę będą przeznaczone do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.
Program rekolekcji został wywieszony na tablicy ogłoszeń

Dziś przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie; ofiarami składanymi do puszek wspieramy „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
Dziś o godz. 14:00 będzie celebrowana Msza święta, a po niej nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu otwierająca modlitwę o uzdrowienie
Dziś po Mszy św o godz. 17.00 Adoracja Krzyża

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny włącza się w ogólnopolskie Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Hasłem tej akcji są słowa „Miłosierdzie jest jedno”

Jutro bezpłatna Mammografia dla Pań w wieku od 50 do 69 lat odbędzie się 11 grudnia w godz. od 9.00 do 14.00 na parkingu przy SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Wiejskiej.

Różaniec Fatimski odmówimy w środę 13 - grudnia; po Mszy św. odprawionej o godz. 17.00. W kolejną rocznice wprowadzenia stanu wojennego modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej nad rodzinami polskiego narodu, o pomyślny rozwój naszej Ojczyzny i naszego miasta.
W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej pomocy.

W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo uwielbienia Pana Boga z prośbą o uzdrowienie i pokój serca dla wszystkich którzy utracili radość życia. Modlitwę uwielbienia zakończy Błogosławieństwo Krzyżem z Ziemi Świętej.

Roraty w naszym kościele
- w środę o godz. 7.00; dla dzieci o 17.00.
- w sobotę o godz. 7.00.

Za tydzień o godz. 8.20 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach,

zapraszamy rodziny z ul. Kordiana,Wyszyńskiego i Zachodniej.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z rodzicami dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

Chrzest dzieci w II Dzień Świąt w czasie Mszy św . odprawianej o godz. 10.30.
Prosimy o zgłoszenia.

W miniony piątek i sobotę w marketach naszego miasta została przeprowadzona Bożonarodzeniowa zbiórka żywności, organizowana przez Caritas. Dziękujemy woluntariuszom z Parafialnego Koła Caritas, strażakom z OSP Zawadki, Młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas Szkoły Nr 3, opiekunom Szkolnego Koła Caritas Pani Barbarze Petruk i ks. Marcinowi za zbiórkę produktów żywnościowych w BIEDRONCE przy ul. Brzeskiej oraz w sklepie Pana Wysokińskiego na ul. Targowej. Dziękujemy ofiarodawcom żywności za Dar Serca.

Przyjmujemy zapisy do chorych. Chorych nawiedzimy w sobotę 23 grudnia od godz. 9.00.

Uwadze wiernych polecamy bieżący numer tygodnika katolickiego „Echo Katolickie”. W zakrystii i u ministrantów do odebrania „Promyczek dobra” z miesiąca grudnia.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii odbędzie się opłatek dla wszystkich wspólnot, grup modlitewnych i Kółek różańcowych z naszej parafii.
Przedstawicieli poszczególnych wspólnot prosimy o zgłoszenie ilości osób które chcą wziąć udział w spotkaniu opłatkowym. Spotkanie odbędzie się w godzinach popołudniowych. Zgłoszenia przyjmują księża w zakrystii.

Uwadze wiernych polecamy bieżący numer tygodnika katolickiego „Echo Katolickie”, życząc pożytecznej lektury. Prosimy o odebranie z zakrystii lub u ministrantów grudniowego numeru pisma dla dzieci – „Promyczek Dobra”.

W I piątek grudnia odbyło się nabożeństwo rodziców z modlitwą w intencji swoich dzieci, tych małych i dorosłych. Rodzice złożyli przed ołtarzem 133 intencje Intencje zostały podzielone i będą omadlane podczas nabożeństw odprawianych w naszym kościele. Dziś przy adoracji krzyża. po 10 intencji. Zapraszamy na modlitwę w intencji dzieci  

W poniedziałek i wtorek przyszłego tygodnia, 18 i 19 grudnia ze względu na zmianę terminu rekolekcji Msza św. po południu będzie odprawiona o godz. 17.00

Chrystusowi Królowi zawierzajmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, dobre przeżywanie tegorocznego Adwentu, polecamy małżeństwa i rodziny, dzieci i młodzieży oraz modlących się w naszym kościele i nas samych; naszą Ojczyznę, W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Świderski. Módlmy się o jego zbawienie Módlmy się o zbawienie zmarłych z naszych rodzin, za polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu cierpiące.

Informacje
 

Msze święte
okres letni:

Niedziela:
7.00, 9.00, 10.30,
12.00, 17.00

Święto w tygodniu
7.00, 9.00, 17.00

Dzień powszedni:
7.00, 7.30, 18.00

 
Aktualności
 
 
al. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 4
21-560 Międzyrzec Podlaski
COPYRIGHT chrystusakrola.pl
Projekt & cms: www.stronaonline.pl