Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Króla Międzyrzec Podlaski - Ogłoszenia
Menu
 
 
Polecane strony
 

licznik na stronę

29 Niedziela zwykła 22 10 2017 r.
Przeżywamy tydzień misyjny.

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest PESEL .Karty do podpisu umieszczone są na stoliku pod chórem

Trwa miesiąc październik zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień Niedziela Adoracyjna. O godz.15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny.
W niedzielę po Mszy św wieczornej Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i modlitwy w intencji małżeństw, które z różnych przyczyn nie mają dzieci - o dar potomstwa. Zachęcamy do odmawiania codziennie modlitwy do Anioła Stróża, prośmy naszego opiekuna, by był z nami w każdej chwili naszego życia i w godzinę śmierci.
Po Nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła kapłan dokona egzorcyzmu soli i wody, którą przyniesiemy do kościoła. Wielką pomocą w zwalczaniu skutków działania demonicznego na ludzi i miejsca są sakramentalia w postaci wody i soli egzorcyzmowanej.
Woda święcona i egzorcyzmowana jest środkiem ochrony przed zasadzkami złego ducha, chroni osoby, domy, przedmioty, pozwala wyjść zwycięsko w walce przeciwko sugestiom, cierpieniom fizycznym i psychicznym, mających podłoże w złym duchu.
Egzorcyzmowana sól oddziałuje na dane miejsce poprzez rozsypanie jej w pomieszczeniach uważanych za skażone działaniem sił diabelskich. Stosuje się także w ochronie domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych oraz pól, gdy zachodzi domniemanie, że mogą być pod działaniem uroków lub klątw. Sól można dodać do potraw, gdy zachodzi podejrzenie zaczarowania poprzez potrawę. Bliższe informacje dotyczące sakramentaliów i egzorcyzmu zostały umieszczone na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych Zmarłych.

Tradycyjnie przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
Na ławkach zostały wyłożone kartki wspominkowe, prosimy je wypełnić i przynieść do zakrystii wpisując ulicę. Zewnętrznym wyrazem pamięci o zmarłych jest porządkowanie grobów naszych bliskich. Zwracamy się do Rodziców i zachęcamy, by te szczególne dni w życiu Kościoła – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – stały się okazją, aby razem z dziećmi wybrać się na cmentarz, nawiedzić groby bliskich, a także ukazać im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie, że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za Zmarłych.

U ministrantów i w zakrystii możemy nabyć aktualny nr tygodnika katolickiego„Echo Katolickie", „Promyczek dobra” z miesiąca października, kalendarze rolnicze i dla działkowiczów.

W przyszłą niedzielę w całej diecezji będziemy obchodzili Niedzielę Panamską. Jest to jedna z odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka, który w 2016 roku w Krakowie zachęcał aby "zejść z kanapy i szukać Jezusa". Ideą tego wydarzenia jest promocja SDM Panama w 2019. Również i młodzież naszej parafii podjęła się udziału w tej inicjatywie. Zachęcamy do wsparcia tej akcji wszystkich parafian. Po Mszy młodzież będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarą różne gadżety promujące ŚDM.

Wczoraj w naszym kościele Sakrament małżeństwa zawarli Michał Tusz i Agnieszka Miłosz oraz Rafał Bartosik i Karolina Chwesiuk. Nowożeńcom życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu małżeńskim i rodzinnym. Dziękujemy nowożeńcom za wystrój kościoła kwiatami.

Chrystusowi Królowi zawierzajmy narody umęczone wojną i prześladowanych chrześcijan. Polecamy modlących się w naszym kościele, tych którzy prosili nas o modlitwę oraz nas samych;. Módlmy się za misjonarzy i tych którym posługują.
Módlmy się o zbawienie zmarłych z naszych rodzin, za polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu cierpiące.

Adoracja Najświętszego Sakramentu 
W bieżącym miesiącu czas modlitewnego czuwania podczas całodziennej adoracji mają wierni mieszkający przy następujących ulicach naszej Parafii;
Informacje
 

Msze święte
okres letni:

Niedziela:
7.00, 9.00, 10.30,
12.00, 17.00

Święto w tygodniu
7.00, 9.00, 17.00

Dzień powszedni:
7.00, 7.30, 18.00

 
Aktualności
 
 
al. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 4
21-560 Międzyrzec Podlaski
COPYRIGHT chrystusakrola.pl
Projekt & cms: www.stronaonline.pl