Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Króla Międzyrzec Podlaski - Ogłoszenia
Menu
 
 
Polecane strony
 

licznik na stronę

6 Niedziela zwykła 11 02 2018 r.
Dziś rozpoczyna się 51 tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. „Trzeźwość egzaminem z wolności” Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Panu Bogu za grzechy pijaństwa.
Dziś wspomnienie NMP z Lourdes - "Światowy Dzień Chorego". Msza św. w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu chorych o godz. 15.00. Zapraszamy osoby zmagające się z chorobami i osoby w podeszłym wieku. Po Mszy św. Adoracja i Nabożeństwo w intencji chorych. Zwracamy się z prośba do rodzin by pomogły chorym w dotarciu do świątyni.
Dziś  o godz.17.00 w sali parafialnej kościoła św. Mikołaja przy ul. Łukowskiej wykład historyczny „Prześladowania Unitów w latach 1863-1915".
Dziś po Mszy św o godz. 17.00 Nabożeństwo Adoracji Krzyża.

Jutro przynosimy do świątyni palmy z ubiegłego roku - naturalne, bez plastyku, we wtorek zostaną spalone a w środę popiołem z palm zostaną posypane nasze głowy.
Palmy zostawiamy przy wejściu do kościoła, w przygotowanym na ten cel pojemniku.

Różaniec Fatimski odmówimy we wtorek 13 - lutego; po Mszy św. odprawionej o godz. 17.00. Modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej nad rodzinami polskiego narodu, o pomyślny rozwój naszej Ojczyzny i naszego miasta.

W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
W środę 14 lutego przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00, W Środę Popielcową wierni przyjmują popiół na swoje głowy, aby w ten sposób rozpocząć przygotowanie duchowe do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych posiłków. Tradycyjnie rozumie się to jako jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie.

W piątek o godz. 17.15; Droga krzyżowa dla wszystkich; wyjątkowo w tym tygodniu. Zgodnie z parafialną tradycją, ofiary składane w każdy piątek na Drodze krzyżowej, są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Przyjmujemy również ofiary indywidualne.
W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo uwielbienia z prośbą o uzdrowienie i pokój serca. Modlitwę uwielbienia zakończy błogosławieństwo Najświętszym sakramentem. Modlitwie przewodniczy wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w każdą Niedzielę; po Mszy św. o godz. 10.30 i przed Mszą św. wieczorową o godz.16.30.

Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież, do licznego udziału w rozważaniach Męki Pańskiej podczas Drogi krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich żali.

Za tydzień o godz. 8.20 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, z ul. Balladyny, ul. Stodolna, Zawadki, Zaścianki, Leśna, Łosicka, Piwna, Ogrodowa, Pleszczyńskiego, Brzeska i Drohicka

Chrzest dzieci w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św . odprawianej o godz. 10.30. Prosimy o zgłoszenia. Konferencja i spisywanie aktów chrztu w piątek po Mszy św wieczorowej.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z rodzicami dzieci które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

III Kongres Kół Różańcowych w naszej diecezji odbędzie się 24 lutego 2018 roku w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Zapisy na Kongres przyjmuje Pani Halina Mirecka. Zapisy do niedzieli włącznie. Za całość odpowiedzialny ks. Waldemar Kułak.

Zachęcamy do lektury. tygodnika diecezjalnego „Echo Katolickie”. Prosimy o odebranie z zakrystii lub u ministrantów bieżącego numeru pisma dla dzieci „Promyczek Dobra”

Za tydzień taca przeznaczona na Jubileusz Diecezji.

Chrystusowi Królowi zawierzamy naszą Ojczyznę, rodziny, młodzież i dzieci. Polecamy tych którzy modlą się w naszym kościele.
Módlmy się o zbawienie zmarłych z naszych rodzin, polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu cierpiące.
Informacje
 

Msze święte
okres letni:

Niedziela:
7.00, 9.00, 10.30,
12.00, 17.00

Święto w tygodniu
7.00, 9.00, 17.00

Dzień powszedni:
7.00, 7.30, 18.00

 
Aktualności
 
 
al. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 4
21-560 Międzyrzec Podlaski
COPYRIGHT chrystusakrola.pl
Projekt & cms: www.stronaonline.pl