Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Króla Międzyrzec Podlaski - Ogłoszenia
Menu
 
 
Polecane strony
 

licznik na stronę

28 Niedziela zwykła 14. 10. 2018 r.
Dziś po Mszy św o godz. 10.30 w sali katechetycznej pod plebanią rozpoczyna się cykl katechez przed chrztem. Do uczestnictwa w katechezach zobowiązani są rodzice którzy będą w przyszłości chrzcili dzieci oraz rodzice chrzestni. Katechezy są dla tych, którzy jeszcze takich katechez nie odbyli.
Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy fundację stypendialną na rzecz uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.
Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętamy o nauczycielach i pracownikach oświaty.

We wtorek 40 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II; z tej okazji o godz. 8.15 celebrowana będzie Uroczysta Msza św. Po Mszy św. program słowo muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Dyrektor Szkoły Grona Pedagogiczne i Uczniowie serdecznie zapraszają.  
We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo uwielbienia z prośbą o uzdrowienie i pokój serca.  Modlitwie przewodniczy wspólnota Odnowy w Duchu św z parafii św. Józefa.

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Modlitwy w intencji lekarzy pielęgniarek i pracowników Służby Zdrowia.

W piątek 19 października w rocznicę męczeńskiej śmierci, obchodzimy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
W piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień  będą sprawdzane religijne praktyki niedzielne w parafii. Liczenie wiernych i ilość przyjętych Komunii św.
W najbliższą niedzielę rozpocznie się tydzień misyjny. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby misji.
W najbliższą niedziele na godz. 8.20 zapraszamy wiernych z osiedla  domów jednorodzinnych, z ul. Zarówie, wypominki z poza parafii i bez nazwy ulic na modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach i dusze cierpiące w czyśćcu.
W najbliższą niedzielę Chrzest dzieci w czasie Mszy św. odprawianej o godz. 10.30. Konferencja i spisywanie aktów chrztu w piątek po Mszy św. odprawianej o godz.18.00.

Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych Zmarłych. Tradycyjnie przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
Na ławkach zostały wyłożone kartki wspominkowe, prosimy je wypełnić i przynieść do zakrystii wpisując ulicę.

Następna Msza św. po której nastąpi modlitwa o uzdrowienie będzie celebrowana 16 grudnia o godz 14.00 przez ojca Pacyfika Iwaszko. Zapraszamy.

Uwadze wiernych polecamy bieżący numer tygodnika katolickiego „Echo Katolickie”, W zakrystii i u ministrantów do odebrania „Promyczek dobra” z miesiąca października; życzymy pożytecznej lektury.

Chrystusowi Królowi zawierzamy naszą Parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty w dniu ich święta, Służbę zdrowia, wszystkich którzy się modlą w naszej świątyni. Prosimy o modlitwę w intencji chorych, cierpiących zniewolonych przez nałogi i pogubionych duchowo.

Módlmy się o zbawienie zmarłych z naszych rodzin, za polecanych w wypominkach, dusze cierpiące w czyśćcu i za wszystkich, którzy kiedykolwiek modlili się w naszym kościele.

W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II - Papieża, po Mszy św o godz. 18.00 Nabożeństwo do Jana Pawła II połączone z Adoracją Krzyża  i ucałowanie relikwii.
Informacje
 

Msze święte
okres letni:

Niedziela:
7.00, 9.00, 10.30,
12.00, 17.00

Święto w tygodniu
7.00, 9.00, 17.00

Dzień powszedni:
7.00, 7.30, 18.00

 
Aktualności
 
 
al. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 4
21-560 Międzyrzec Podlaski
COPYRIGHT chrystusakrola.pl
Projekt & cms: www.stronaonline.pl